Basen ogrodowy rodzinny – niespodzianka dla najbliższych

Latem najchętniej spędza się czas blisko wody. To wspaniale móc w dowolnej chwili wejść do niej i się ochłodzić. Wyjechać gdzieś nad wodę na całe lato to rzadko możliwe, a i pewnie by się zaczęło tęsknić za domem. Czemu by jednak nie zapewnić sobie kontaktu z wodą we własnym ogrodzie? Wystarczy kupić basen ogrodowy. To prezent dla siebie, a i niespodzianka dla całej rodziny.

Basen w ogrodzie – żaden problem

Nawet większy basen nie musi być problemem. Można wybrać dmuchany. Z reguły takimi są dziecięce niewielkie, ale i nieco większe baseny ogrodowe mogą mieć ścianki z elastycznego tworzywa, które trzeba napompować. Taki basen to podarek:

– niedrogi,

– niekłopotliwy,

– atrakcyjny,

– dobry na małą działkę.

Nie będzie tak tanio, jak przy zakupie niewielkich basenów dla dzieci, ale i tak koszt zakupu nie jest wysoki. Baseny dmuchane są najtańsze spośród różnych typów basenów. Nie ma z nimi żadnych kłopotów, a to ważne, by podarek był niekłopotliwy. Postawienie ich trwa krótko i każdy sobie z tym poradzi. Wodę wlewa się zimną, bo z węża ogrodowego, ale szybko jej temperatura zmieni się na korzystniejszą. Baseny ogrodowe ustawia się w nasłonecznionym miejscu. Z zimnej woda staje się przyjemnie chłodna. Kiedy już taka rzecz w ogrodzie nie jest potrzebna, nie zajmuje wiele miejsca. Taki podarek z pewnością ucieszy każdą osobę w domu.

Duży basen dla całej rodziny

Rodzinny basen dmuchany nie wymaga dużej działki. Przestrzeń o długości np. 300 cm i mniejszej szerokości można znaleźć na każdej. Kiedy lato się skończy, zabierze się go z działki. Na czas lata jest miłym, pożytecznym i atrakcyjnym wyposażeniem ogrodu. Ściany nie są bardzo wysokie, więc takie baseny ogrodowe są bezpieczne już dla kilkuletnich dzieci. Mogą się w nich bawić dzieci w różnym wieku. Chłodna woda pomoże się odprężyć wszystkim osobom w rodzinie. Jest to także atrakcja przyjęć w ogrodzie, organizowanych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na dmuchane baseny trzeba uważać. Nie tak łatwo jednak je uszkodzić, a nawet wtedy można spróbować je naprawić. Duży basen ogrodowy dmuchany to prezent dla najbliższych na więcej niż jedno lato.

Postawienie basenu w ogrodzie może być bardzo proste. Wystarczy kupić ten najprostszy w rozkładaniu, czyli dmuchany. Zamówić, zanieść do ogrodu, napuścić powietrze, nalać wody – i można się nim cieszyć. Takie baseny ogrodowe mają atrakcyjne ceny. Jeśli basen ma służyć wszystkim, to musi być spory i nie nazbyt płytki. Długość takich basenów to zwykle od ok. 250 do ok. 300 cm. Wysokość ścianek z reguły przekracza pół metra. To głębokość, która pozwala się zanurzyć, by ciało mogło się odprężyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *